TÜMÜ
Duyuru : Bayburt Üniversitesinde ‘Sivil Savunma Günü’ ve ‘ Deprem Haftası‘ Etkinliği Düzenlendi.
07/جمادى الثانية/1438
Konum : .

“28 Şubat Sivil Savunma Günü” ve “1-7 Mart Deprem Haftası” dolayısıyla Bayburt AFAD İl Müdürlüğü tarafından, Bayburt’taki birçok kurumun işbirliği ile Bayburt’ta bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliklerin 6 Mart 2017 programı ise Bayburt Üniversitesi’nde yapıldı.

Programa Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Jandarma Komutanı Alb. İbrahim Ayhan Vural ve STK Temsilcileri, kurum müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Külliyesi’ndeki etkinlikler saat 13’te Mühendislik Fakültesi önünde çadır stant kurulması ile başladı. Kurulan stantta AFAD arama kurtarma araçları sergilendi. Ardından Kızılay işbirliği ile çay ve çorba ikramı yapıldı.

Stant etkinliğinin ardından saat 14’te, Gökhan Budak Konferans Salonu’nda, 7’den 70’e Afetlere Karşı Farkındalık sloganı kapsamında “Afet ve İnsan Temalı” konferans düzenlendi. Konferans Bayburt AFAD İl Müdürü Adil Arslan açış konuşması ile başladı.. Arslan konuşmasında, AFAD’ın yerel ve ulusal ölçekte yaptığı faaliyetlerden bahsetti.

Açılış konuşmasının ardından Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Hayriye Şengün bir sunum yaptı. Şengün, “Türkiye’de Afet Algısı” isimli bilgilendirme sunumunda afet çeşitlerinden ve Türkiye’deki afet yönetimi hakkında bilgiler verdi.

Sunumun ardından son olarak Bayburt Vali İsmail Ustaoğlu bir konuşma yaptı. Vali Ustaoğlu konuşmasında; geçmişten günümüze ülkemizin birçok afet yaşadığını ülkemizin potansiyel bir afet bölgesi olduğunu, afetlerden kaçılamayacağını ama alınacak tedbirlerle bu afetlerin etkilerinin minimuma indirilebileceğini söyleyerek Yrd. Doç. Dr. Şengün’e yaptığı sunum için teşekkür etti.

Konferans Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu’nun konferansta sunum yapan Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hayriye Şengün’e plaket takdim etmesi ile son buldu.

Tekil Ziyaret : 3066
Toplam Ziyaret : 15554