TÜMÜ
Duyuru : ‘ICADET 2017’ Sempozyumu
21 Eylül 2017 Perşembe
Konum : .

Bayburt Üniversitesi Bâberti Külliyesi, Eğitim Fakültesi konferans salonunda düzenlenen 2. Uluslararası Mühendislikte Yeni Teknolojiler Sempozyumu 21 Eylül 2017 tarihinde başladı.

Açılış konuşmasını Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanefi Bayraktar yaptı. Daha sonra Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun konuşmasında, ‘Ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyorum ama bir rektör olarak sizlerden bir beklentimiz var, mühendislerimiz detaylı bilgiler üretiyorlar fakat üretilen bilginin sanayi sektörüne ulaşmasında bir kopukluk var. Bu kopukluğun giderilmesi anlamında sanayicilerimiz bizlerden akademik katkı bekliyorlar.  Son çıkartılan KHK’da Bilim Sanayi Bakanımız üniversitenin sanayiye girmesi konusunda karşılaşılan problemleri çözdüklerini söylediler. Sizden ricam teknolojinin yerelde ve ulusalda sanayi ile buluşması bağlamında karşılaşabileceğiniz engelleri bizlerle paylaşmanızdır. Çözüm noktasında bize maille ulaşabilirsiniz.’  dedi.

Rektör Coşkun’un ardından Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş’de bir konuşma yaptı.
Son olarak Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan konuşmasında, mühendisliğin insanlık tarihi kadar eski bir meslek olduğuna değinerek mühendisliğin önemini ve çalışmalarından bahsetti. Eski eserlerin bin yıl geçmesine rağmen hala hayranlıkla izlendiğini söyledi.

Sempozyum 21-23 Eylül 2017 tarihleri arasında üç gün sürecek öğleden sonraki ve diğer oturumlar Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Külliyesi’nde devam edecektir. Sempozyuma yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 86 farklı kurumdan gelen akademisyenler 512 bildiri sunacak ve sempozyumda toplam 586 katılımcı yer alacaktır.

Tekil Ziyaret : 2760
Toplam Ziyaret : 10318
HIZLI ERİŞİM