TÜMÜ
Duyuru : Bayburt Üniversitesi’nin Yöresel Ürünlerine Yoğun İlgi
21 Aralık 2017 Perşembe
Konum : Tarihi Taşhan

Bayburt iline özgü yöresel ürünlerin tanıtıldığı etkinlikte, Bayburt Üniversitesi’nin açtığı bal ve ehram stantlarına ilgi yoğun oldu. 


Valilik, Belediye, Üniversite ve KUDAKA işbirliği ile tarihi Taşhan’da düzenlenen Yöresel Ürünler Tanıtım etkinliğinde, yöreye özgü çok sayıda ürüne yer verildi. İl erkanı ve vatandaşların katıldığı etkinlikte, Vali Ali Hamza Pehlivan ile birlikte stantları gezen Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Üniversitesi’nin desteğiyle üretilen yöresel bal ve ehram ürünleri hakkında sohbet etti. Ziyaretçilerin ilgi odağı olan çok sayıda ürünü ile Bayburt Üniversitesi, etkinliğin en büyük katılımcılarından biri oldu. 
Etkinlikte Ulusal kanalların temsilcilerine konuşan Rektör Coşkun, Bayburt Üniversitesi çatısı altında bilimsel özenle sürdürülen çalışmaların, ehram gibi yöresel ve geleneksel ürünlerin yaşatılmasına katkı sunduğuna değindi. Özellikle yöresel bazlı kültürel ürünlerin yaşatılmasına yönelik ilgilerinin artarak süreceğini dile getiren Coşkun, gelecek süreçte başka ürünleri de kapsayan atölyeler kurarak destek alanları yaratacaklarını ve müteşebbisler görmeyi umduklarını söyledi. Coşkun, ehram ve balın önemine dikkat çekerek, öğrencilere öğretilen bu geleneklerin, turdun her yerine ulaşmasının mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Tekil Ziyaret : 1986
Toplam Ziyaret : 5761
HIZLI ERİŞİM